Malý Pán

01-maly-panPovahou je optimista, dokáže se ale také normálně vztekat, což ovšem nezastře, že je to hodný človíček. Umí hrát na hudební nástroj a nezná cizí řeči. Typický nedrobovolný hrdina s pevnou morálkou i zdravým mravním základem.

 

Prázdná hlava

06-prazdna-hlava Ztělesnění svobodné vyprázdněné mysli. Moudrost, ke které se v nouzi vztahujeme, aby nás stejně nakonec nasměrovala na cestu, která vede skrze nás. Jako každá otevřená mysl však nepřikládá faktům, událostem ani poznatkům valný smysl, proto jimi ani nezatěžuje svou paměť.

 

Listonoš

04-listonos Poctivý pošťák až Čapkovských rozměrů, ale moderního střihu. Jeho práce je pro něj skutečným povoláním, bezchybné, včasné a hlavně adresné doručení zásilky si bere jako osobní čest. Jeho obeznámenost s okrskem, který obhospodařuje, z něj navíc dělá skutečného znalce poměrů. Nakonec projde podobnou proměnou jako larva a divák bude koukat, co se z něj vylíhne.

 

Velká Tíseň

16-velka-tisen Je to vlastně nevábný stav světa, který na sebe bere různé podoby: Velká hospodářská krize, Blbá nálada, oprava D1 nebo prostě pohádkové zlo. Situace zdánlivě nezměnitelná. Má jediný zájem – status quo – tedy aby nikdy nepominula, protože každá pozitivní změna by ji odstranila a tím popřela její existenci (o její nepotřebnosti přitom nikdo nepochybuje).

 

Muří noha

08-muri-noha Krásná duše zakletá do nevábného těla s narcistními sklony. Strašlivá muka jí způsobuje skutečnost, že okolí ji vnímá jako obludu a neví nic o její skutečné vnitřní kráse, ve kterou ovšem po těch letech nepochopení už ani sama nevěří. Logicky tak svému okolí dělá ze života peklo.

Knihomolov

14-knihomolov Majitel knihovny a vášnivý sběratel knih i informací o nich, zároveň nadšený šiřitel odkazu světové literatury krásné, zábavné i odborné. V této činnosti dokáže prokázat nečekanou velkorysost, kterou nezbrzdí ani jeho jinak pedantická povaha.

 

Drobní kutilové

10-mistr-drobny Malé bytosti s jiskřivými očky. Jsou šikovní ve všem, co nás napadne. Je dobré o nich vědět.

 

Larva Fída

02-larva-fida Juvenilní tvor ve fázi, kdy je třeba se o něj starat, protože by bez nás nepřežil. Vyniká infantilními názory a schopností klást nepodstatné a leckdy i klíčové otázky. V průběhu cesty se stane věrným druhem Malého Pána. K užitku všech, tedy hlavně Malého Pána, se z ní vyklube velice užitečný motýl.

 

Bádavci

11-badavci Mystický národ, který ze slov, hvězd, dýmů, esencí a tajemných energií dokáže určit polohu věcí a sestavit plán na jejich nalezení. Používá k tomu rituály, jejichž smysl zůstává i největším znalcům etnografie, liturgie i religiozity utajen. Chorály, jež přitom pějí, ale uhranou i posluchače toho nejstřednějšího proudu.

 

Mechanický datel

datel Specialista na stroje těžší než vzduch, které dovedou létat. Amatérský fotograf.

 

Promodral

13-promodral Svérázný farmář, hospodařící na písečné pláni. Podnikavý člověk, který si hledí svého byznysu, jen přitom občas zapomene, o čem je vlastně řeč. Pěstuje speciální okurky, z nichž se dělá náplň do pronikavých brýlí. Okurky ovšem rostou jen z plodných otázek, což se ale ukáže vždy až při zasazení.

Drzý Zmetek

03-drzy-zmetek Na první pohled jasný deprivant, schopný a ochotný posloužit s nečekanou vynalézavostí jakékoli špatnosti. Jisté lidství dokáže projevit jen ve chvílích vlastního ohrožení. Jak se ukáže, možná je to ale jen strachuplný nedobrovolný slouha.

 

Stařec

15-starec Starý muž, který pamatuje staré dobré časy, kdy jeho svět ještě bujel radostí. Nedoufá ani, že se dožije změny k lepšímu. I když – v koutku duše – kdo ví?

 

Rybabice

07-rybabice Převozník, který zná cenu své služby a stejně jako pták Noh vyžaduje přísun potravin po celou dobu své nájemné činnosti. Na rozdíl od ptáka Noha však tuto skutečnost nesdělí předem.

 

Stařec

 15-starec Starý muž, který pamatuje staré dobré časy, kdy jeho svět ještě bujel radostí. Nedoufá ani, že se dožije změny k lepšímu. I když – v koutku duše – kdo ví?

 

Kapitán Beefheart

04-listonos Chlápek, co už toho prožil tolik, že kdyby za sebou zaklapnul futrál už včera, stačily by jeho zážitky a počiny na pěknou řádku dost slušných životů. Teď zrovna tady dělá listonoše. Přesto si užívá života a vítá každou novou událost, je tu přece vždycky šance, že při tom bude psina. Rozhodně se ale nehroutí, když se pár týdnů po sobě vůbec nic neděje – tak už to prostě někdy chodí. O hodně už v životě přišel, hodně ale také získal. Proto se dokáže radovat i z těch nejobyčejnějších věcí. Vždycky ale dá přednost společnosti před samotou, tedy pokud zrovna nekomponuje táhlé třepetavé melodie.